Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna 5.05.2024 r. 2024-05-05

Ogłoszenia duszpasterskie

na VI Niedzielę Wielkanocną – 5 maja 2024 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

W tygodniu

2.     Trwa miesiąc maj  w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są codziennie sprawowane o godz. 17.30.

3.     W piątek 10 maja, rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, przed uroczystością odpustową. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym.

4.     Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkania z Bratem Franciszkiem w trakcie których, dzieci będą uczyły się śpiewów komunijnych i zostaną rozdzielone elementy wokalne liturgii. Spotkania będą się odbywać od poniedziałku do piątku w domu duszpasterskim od godz. 17.00.

5.     We wtorek (7 maja) o godz. 19.00 i przyszłą niedzielę (12 maja) po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkania liturgiczne, a w sobotę (11 maja) o godz. 16.00 spowiedź młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

6.     Sakrament Bierzmowania w naszej parafii, będzie udzielony młodzieży przez Ojca biskupa Łukasza Buzuna 13 maja (w przyszły poniedziałek) na Mszy Świętej o godz. 18.00.

7.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek, święto Św. apostołów Filipa i Jakuba, w środę, uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, jest to zarazem dzień imienin Ojca Stanisława. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach solenizanta podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. 

Sprawy ogólne

8.     Rozpoczęły się już zapisy na tegoroczne Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się w naszej placówce zakonnej w Leśniowie koło Myszkowa w dniach od 15 do 21 lipca. Zapraszamy młodzież od 14 roku życia, na ten wyjątkowy czas, z jednej strony poznawania Boga ukrytego w Piśmie Świętym, z drugiej wspaniałej zabawy w gronie niesamowitych ludzi z całej Polski nie wstydzącej się swojej wiary w Pana Jezusa. Zapisy będą prowadzone do połowy czerwca przez stronę internetową Paulińskich Dni Młodych (www.pdm.paulini.pl). Całkowity koszt wyjazdu i pobytu wynosi 300 zł. Osoby chcące skorzystać z transportu organizowanego przez parafię proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu do Ojca Marcina.

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Niedziela” i  dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl