Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna 2022-04-30

Ogłoszenia duszpasterskie

na III Niedzielę Wielkanocną – 1 maja 2022 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

2.     Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są codziennie sprawowane o godz. 17.30.

3.     W poniedziałek, 3 maja, przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych tego dnia, niedzielny. (Msze Święte o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00).

4.     W związku ze zbliżającym się świętem Św. Floriana, patrona Straży Pożarnej, dnia 7 maja w sobotę o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji druhów strażaków i ich rodzin.

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu ze Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

6.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

7.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.

8.     W przyszłą niedzielę w parafii p.w. Św. Stanisława biskupa i męczennika w Wieruszowie, przypada uroczystość odpustowa. O godz. 12.00 – suma odpustowa.  

 

Sprawy ogólne

9.     Polecamy prasę katolicką, są do nabycia tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „ Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl