Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXIX Niedziela zwykła rok C2019-10-19

Ogłoszenia duszpasterskie

na 29 Niedzielę zwykłą – 20 października 2019 r.

 

Dziś

1.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele Powszechnym Tydzień Misyjny.   

2.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim spotkanie dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz dziećmi przyszli także ich rodzice.

3.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

4.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na prace związane z przebudową dachu naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców dziś o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta.  

 

W tygodniu

5.     Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo różańcowe jest prowadzone przez wszystkie dzieci.

6.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Mszę Świętą można składać w zakrystii.

7.     W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć kleryków z WSD w Kaliszu w ramach niedzieli powołaniowej. Po Mszach Świętych będą zbierać do puszek ofiary na Seminarium.

8.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: we wtorek – wspomnienie Św. Jana Pawła II – papieża.

 

Sprawy ogólne

9.     Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne, listopadowe i roczne. Kartki, formularze są rozłożone pod chórem na stoliku. Prosimy by czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć rodzaj wypominek.

10. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik kaliski „Opiekun”. Są również kalendarze diecezjalne na 2020 r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu. 

11. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl