Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XX Niedziela zwykła rok C2019-08-17

Ogłoszenia duszpasterskie

na XX Niedzielę zwykłą – 18 sierpnia 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa, nieszpory i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

2.     Trwa nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenna jest połączona ze Mszą Świętą o godz. 18.00.

3.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na wymianę dachu naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców dziś o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza Święta.

 

W tygodniu

4.     Zapraszamy na 280 Wieruszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 23 do 29 sierpnia. W tym roku pielgrzymować będziemy pod hasłem „Z Oblubienicą Ducha Świętego”. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce podejmując trud pieszej pielgrzymki, bądź duchowego pielgrzymowania. Zapisy w Domu Duszpasterskim dziś po Mszach Świętych i 21 i 22 sierpnia od godz. 18.00. Tak jak w ubiegłych latach osoby, które nie będą mogły pójść z nami, mogą pielgrzymować w sposób duchowy.

5.     W tym tygodniu w Kościele przypadają: we wtorek – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w środę – wspomnienie Św. Piusa X, papieża, w czwartek – wspomnienie NMP Królowej, w sobotę – święto Św. Bartłomieja, apostoła.

 

Sprawy ogólne

6.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i  dwutygodnik „Opiekun”.

7.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl