Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XIX Niedziela zwykła rok C2019-08-03

Ogłoszenia duszpasterskie

na XIX Niedzielę zwykłą – 11 sierpnia 2019 r.

 

W tygodniu

1.     We wtorek  przypada 13 dzień miesiąca sierpnia, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

2.     W czwartek 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z tradycją podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy i poświęcimy kwiaty, zioła i zboża. Porządek Mszy Świętych w tym dniu jak w każdą niedzielę. (O godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00).

3.     Od soboty 17 sierpnia, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenna będzie połączona z Mszą Świętą wieczorną o godz. 18.00. 

4.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa, nieszpory i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

5.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie wymianę dach naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

6.     W tym tygodniu w Kościele przypadają wspomnienia: w środę, Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, w sobotę, Św. Jacka kapłana.

7.     W przyszłą niedzielę w kościele cmentarnym Świętego Rocha na Podzamczu, przypada doroczny odpust. Suma odpustowa o godz. 11.30. 

 

Sprawy ogólne

8.     Zapraszamy na 280 Wieruszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymować będziemy pod hasłem „Z Oblubienicą Ducha Świętego”. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce podejmując trud pieszej pielgrzymki, bądź duchowego pielgrzymowania. Zapisy w Domu Duszpasterskim 11 i 18 sierpnia po Mszach Świętych i 17, 21 i 22 sierpnia od godz. 18.00. Tak jak w ubiegłych latach osoby, które nie będą mogły pójść z nami, mogą pielgrzymować w sposób duchowy.

9.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i  dwutygodnik „Opiekun”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przeznaczone na remont kościoła.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl