Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XVIII Niedziela zwykła rok C2019-08-03

Ogłoszenia duszpasterskie

na XVIII Niedzielę zwykłą – 4 sierpnia 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

2.     We wtorek 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Już po raz 167 wyruszy z naszego kościoła piesza pielgrzymka do Węglewic. Zachęcamy Was drodzy Parafianie do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Wyjście o godz. 7.45 sprzed naszego kościoła. Suma odpustowa w Węglewicach o godz. 12.00.

3.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: we wtorek – Święto Przemieniania Pańskiego, w czwartek – wspomnienie Św. Dominika, kapłana, w piątek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – dziewicy i męczennicy, w sobotę – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 

Sprawy ogólne

4.     Zapraszamy na 280 Wieruszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymować będziemy pod hasłem „Z Oblubienicą Ducha Świętego”. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce podejmując trud pieszej pielgrzymki, bądź duchowego pielgrzymowania. Zapisy w Domu Duszpasterskim 11 i 18 sierpnia po Mszach Świętych i 17, 21 i 22 sierpnia od godz. 18.00. Tak jak w ubiegłych latach osoby, które nie będą mogły pójść z nami, mogą pielgrzymować w sposób duchowy.

5.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i  dwutygodnik „Opiekun”.

6.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przeznaczone na remont kościoła.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl