Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XVII Niedziela zwykła rok C2019-07-27

Ogłoszenia duszpasterskie

na XVII Niedzielę zwykłą – 28 lipca 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś po Mszach Świętych z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, odbywa się poświęcenie pojazdów. 

 

W tygodniu

2.     W czwartek  rozpoczyna się miesiąc sierpień, który w Polskiej tradycji jest przeżywany jako miesiąc wielkich wydarzeń narodowych, licznych pielgrzymek, jak i powstrzymania się od napojów alkoholowych. Zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną akcję trzeźwości i modlitwy za osoby zniewolone nałogiem.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu z Mszą Św.. W pierwszy piątek miesiąca z posługa sakramentalną do chorych udamy się od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

4.     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a po nim, będzie odprawiona Masza Święta.

5.     W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

6.     W tym tygodniu obchodzimy w Kościele wspomnienia:  w poniedziałek , Św. Marty, w środę – Św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w czwartek  – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła.

 

Sprawy ogólne

7.      Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i  dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl