Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


I Niedziela Wielkiego Postu rok C2019-03-09

Ogłoszenia duszpasterskie

na I niedzielę Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

 

Dziś

1.     Dziś w naszej parafii  gościmy siostry klauzurowe ze Zgromadzenia Sióstr Bernardynek w Wieluniu. Podczas Mszy Świętych, przed błogosławieństwem końcowym, siostry mówią o charyzmacie swojego powołania, a po Mszach Świętych zbierają do puszek ofiary przeznaczone na rozbudowę klasztoru sióstr.  

 

W tygodniu

2.     W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Dzieci z klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej i młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, powinny uczestniczyć w cotygodniowej Drodze Krzyżowej. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali jak każdego roku będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.     Prosimy, aby Nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadzili:

15 marca – Chór „Lira”

22 marca – Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania

29 marca –  Modlitewna grupa „Uwielbienie”

5 kwietnia – Dzieci   

12 kwietnia – Droga Krzyżowa Ulicami Wieruszowa

19 kwietnia – Wielki Piątek – Ojcowie Paulini

4.     W piątek 15 marca, o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich nauczycieli na Mszę Świętą, a po niej na spotkanie.  

5.     W przyszłą niedzielę, spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej po Mszy Świętej o godz. 9.30, a po Mszy Świętej o godz. 18.00 młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

6.     W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie zbiórka ofiar do puszek na dzieło „Ad Gentes” zajmujące się utrzymaniem polskich misjonarzy i misjonarek.

7.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, modlitwa różańcowa, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

8.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

 

Sprawy ogólne

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl