Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Święto Świętej Rodziny rok C2018-12-29

Ogłoszenia duszpasterskie

na Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa

30 grudnia 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś przypada Święto Świętej Rodziny. Na Mszę Świętą o godz. 11.00 zapraszamy małżonków, którzy pragną odnowić sakramentalny związek małżeński. 

2.     Dziś o godz. 15.00,  zapraszamy na wspólną modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie na spotkanie opłatkowe w domu duszpasterskim: Róże Różańcowe, Honorową Straż NSPJ i  Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

3.     W poniedziałek 31 grudnia, przypada wspomnienie Św. Sylwestra i jednocześnie zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne. Od godz. 23.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz na Mszę Świętą o godz. 24.00, podczas której, będziemy zawierzać Bogu rozpoczynający się Nowy Rok 2019.

4.     We wtorek 1 stycznia w Nowy Rok będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto nakazane i jako wierzący jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej w tym dniu. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę (o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00).

5.     Od  środy 2 stycznia 2019 r. rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Szczegółowy program kolęd wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz podany jest na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy, aby w każdym domu przygotować stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż, zapalone świece, wodę święconą i księgę Pisma Świętego. Dzieci powinny okazać zeszyt do religii. Woda święcona wystawiona jest w kruchcie kościoła.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu ze Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00.  Spowiedź pierwszo - piątkowa od godz. 17.00.

7.     W piątek, 4 stycznia, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

8.     W przyszłą niedzielę 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej Mszy Świętej będziemy poświęcać kredę i kadzidło. Taca z tego dnia przeznaczona jest na fundusz misyjny

9.     W przyszłą niedzielę 6 stycznia 2019 r. w uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 13.00, po raz szósty ulicami Wieruszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. To barwny pochód z udziałem publiczności, zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia – obrazujący pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka. Podczas przejścia zachęcamy do wspólnego kolędowania. Królowie ze swoimi orszakami  wyruszają z kościołów naszego miasta, by spotkać się przy moście na Prośnie i dalej wspólnie wejść na Rynek i pod bibliotekę, gdzie będzie ustawiona szopka. Nasza parafia tworzy orszak Króla Kacpra (orszak czerwony, Europejski). Prosimy, aby dzieci przebrały się za aniołki i pasterzy, młodzież za rycerzy i dworki, dorośli za kolędników, pamiętając o czerwonym akcencie stroju.

10. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ, Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

Sprawy ogólne

11. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl