Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


I Niedziela Adwentu rok C2018-12-02

Ogłoszenia duszpasterskie

na I Niedzielę Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

 

Dziś

1.     Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas pobożnego i radosnego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Po Mszach Świętych poświęcamy opłatki przeznaczone na stół wigilijny, które można nabyć w zakrystii.

2.     Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.  

 

W tygodniu

3.     W Adwencie, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00 odprawiamy Roraty. Zapraszamy wszystkich: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Każdego dnia dzieci losują dzieciątko Jezus i otrzymują obrazki związane z tematem Rorat.

4.     W czwartek, 6 grudnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 przybędzie do nas Święty Mikołaj. Zapraszamy wszystkie dzieci.

5.     W tym tygodni przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu ze Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

6.     W piątek, 7 grudnia, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

7.     W sobotę, 8 grudnia organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę i do Krakowa. Planowany wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 4.00, a powrót około godz. 22.00.  

8.     W sobotę, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Od godz. 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać w naszym kościele „Godzinę łaski”, modlitwę o nawrócenie grzeszników. Przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30 zapraszamy na akatyst ku czci Matki Bożej.

9.     W przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 9.30 odbędzie się poświęcenie medalików i wręczenie ich dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej w domu duszpasterskim, spotkanie.

10. W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy „Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. 

11. W tym tygodniu w Kościele obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Św. Franciszka Ksawerego, kapłana, we wtorek – Św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w czwartek – Św. Mikołaja, biskupa, w piątek -  Św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła.

 

Sprawy ogólne

12. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny, oraz świece „Caritas”: duże po 15 zł, małe po 6 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a ofiary składane za opłatki przeznaczone są na misje.

13. W środę, 12 grudnia o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

14. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

15. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl