Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXV Niedziela zwykła rok B2018-09-22

Ogłoszenia duszpasterskie

na 25 Niedzielę Zwykłą – 23 września 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na pierwsze spotkanie, zapraszamy młodzież wraz z rodzicami, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w tym roku szkolnym. Przygotowanie do Bierzmowania obejmuje klasy VII i VIII, oraz III gimnazjum a także młodzież starszą ze szkoły średniej, która jeszcze nie przystąpiła do tego sakramentu.

 

W tygodniu

2.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Mszę Świętą można składać w zakrystii.

3.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek – święto, rocznica poświęcenia katedry w Kaliszu, we wtorek – wspomnienie, błogosławionego Władysława z Gielniowa, kapłana, w czwartek – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana, w piątek – wspomnienie, Św. Wacława, męczennika, w sobotę – święto, Świętych Archaniołów, Michała, Gabriela, Rafała, jest to dzień imienin O. Michała Kurzynki, Msza Święta w intencji solenizanta tego dnia o godz. 18.00.

4.     W przyszłą niedzielę (30 września), o godz. 13.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta z okazji 650 rocznicy powstania naszego miasta Wieruszowa.

 

Sprawy ogólne

5.     Dnia 6 października b. r. (w sobotę) organizujemy pielgrzymkę parafialną  do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu z okazji nadzwyczajnego roku jubileuszowego. Wyjazd autokaru sprzed naszego kościoła o godz. 9.00. Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy i opłata w zakrystii.  

6.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „ Tęcza”. Są również do nabycia kalendarze na przyszły rok.

7.     Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl