Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXIV Niedziela zwykła rok B2018-09-16

Ogłoszenia duszpasterskie

na 24 Niedzielę Zwykłą – 16 września 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice.

2.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa, nieszpory i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

3.     Dziś o godz. 19.00 w naszym kościele, w ramach V Festiwalu Musica Claramontana z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski, będzie śpiewał chór „Oktoich” pod dyrekcją ks. Grzegorza Cybulskiego, który wykona „Akatyst ku czci Matki Bożej Częstochowskiej”.

4.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na budowę nowych hełmów wież naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców dziś o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

 

W tygodniu

5.     W piątek 21 września, o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich nauczycieli na Mszę Świętą, a po niej na spotkanie.

6.     W sobotę o godz. 11.00 w domu duszpasterskim odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów, a o godz. 12.00 spotkanie scholki.

7.     W przyszłą niedzielę (23 września) na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na pierwsze spotkanie, zapraszamy młodzież wraz z rodzicami, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w tym roku szkolnym. Przygotowanie do Bierzmowania obejmuje klasy VII i VIII, oraz III gimnazjum a także młodzież starszą ze szkoły średniej, która jeszcze nie przystąpiła do tego sakramentu.

8.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: we wtorek – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży, w czwartek – wspomnienie Św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, w piątek – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

 

Sprawy ogólne

9.     Dnia 6 października b. r. (w sobotę) organizujemy pielgrzymkę parafialną  do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu z okazji nadzwyczajnego roku jubileuszowego. Wyjazd autokaru sprzed naszego kościoła o godz. 9.00. Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy i opłata w zakrystii.   

10. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „ Tęcza”. Są również  kalendarze diecezjalne na 2019 r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.

11. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl