Liturgia


Ga 5,18-25
Ps 1,1-2.3.4 i 6
Łk 11,42-46

Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXXIII Niedziela zwykła rok A2017-11-18

Ogłoszenia duszpasterskie

na 33 Niedzielę Zwykłą – 19 listopada 2017 r.

 

Dziś

1.     Dziś o  godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic,, konferencja, modlitwa różańcowa – wspominkowa za zmarłych i Msza Święta w intencji Róż Różańcowych.

2.     Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

 

W tygodniu

3.     Przez cały listopad, codziennie odprawiamy nabożeństwo za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30

4.     Zgodnie z decyzją Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka bezpośrednim przygotowaniem wszystkich parafii diecezji kaliskiej do uroczystego otwarcia Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa w Narodowym Sanktuarium w Kaliszu ma być specjalna modlitwa nowenny. W naszym kościele będzie odprawiana od czwartku 23 listopada przez kolejne 9 dni,  o godz. 15.00 w połączeniu z „Godziną Miłosierdzia”, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. 

5.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje można składać w zakrystii.

6.     W tym tygodniu będziemy obchodzić wspomnienia: w poniedziałek –  Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, we wtorek - Ofiarowania NMP, w środę  – Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w piątek  – Św. Andrzeja Dung – Lac, kapłana i towarzyszy.

 

Sprawy ogólne

7.     We wtorek 28 listopada o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej

8.     Polecamy prasę katolicka, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”. Są również kalendarze z wizerunkami Matki Bożej i Św. Jana Pawła II  na 2018 r. w cenie 5 zł.

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego , dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl