Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXVI Niedziela zwykła rok A2017-10-01

Ogłoszenia duszpasterskie

na 26 Niedzielę Zwykłą – 1 października 2017 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Straż Honorowa NSPJ.

2.     Również dziś, po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się spotkanie dla dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także rodzice.

 

W tygodniu

3.      Przeżywamy miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30. (Różaniec prowadzony przez dzieci w każdy poniedziałek, środę i piątek).

4.     We wtorek, zapraszamy liturgiczną grupę dorosłych na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

5.     W środę przypada wspomnienie Św. Franciszka, jest to zarazem dzień imienin naszego brata Franciszka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach solenizanta tego dnia podczas Mszy Św. o godz. 18.00.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszami Świętymi. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

7.     W piątek 6 października, zapraszamy na Pierwszy Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej  wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia. 

8.     W sobotę 7 października, przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, patronalne święto Wspólnot Różańcowych. W tym dniu nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 17.00 i będzie ono połączone z okolicznościową procesją, która przejdzie ulicami: Dąbrowskiego, Mickiewicza i Klemensa Wierusza. Po procesji o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Róż Różańcowych, za żyjących oraz  zmarłych jej członków. Do uczestnictwa w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Po Mszy Świętej w domu duszpasterskim spotkanie dla członków Róż Różańcowych. Czcigodnych druhów strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy przemarszu procesji różańcowej. 

9.     W przyszłą niedzielę 8 października będziemy  przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Tradycyjnie w tym dniu po Mszach Świętych zbierane będą do puszek, ofiary na papieski fundusz stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin naszej diecezji.

10. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów, w środę – wspomnienie Św. Franciszka, w czwartek – wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej – dziewicy, w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej.

11. W sobotę 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej wzdłuż granic naszej Ojczyzny, w wyznaczonych kościołach stacyjnych organizowana jest specjalna modlitwa różańcowa, w intencjach Polski i świata. W tych intencjach będziemy się także modlić w naszym kościele. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 15.00 koronką do Bożego miłosierdzia. Następnie odmówimy trzy części różańca świętego, a o godz. 17.00 będziemy uczestniczyć w procesji różańcowej podczas której, będziemy rozważać czwartą część różańca. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Sprawy ogólne

12. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne, listopadowe i roczne. Kartki formularze są rozłożone pod chórem na stoliku. Prosimy by czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć rodzaj wypominek.

13. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również kalendarze diecezjalne na 2018 r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.

14. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl