Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Wydarzenia

Wejście 275. Wieruszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę2014-08-25

 

 

 

Kolejne grupy pielgrzymów docierają do częstochowskiego klasztoru na uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej. W niedzielę, 25 sierpnia do sanktuarium dotrą uczestnicy ponad 30 pieszych pielgrzymek.

Ok. godz. 13.00 weszła 275. Piesza Pielgrzyma z Wieruszowa. Ok. 300 pątników pokonało 100 km, by pokłonić się Maryi Jasnogórskiej. Na Jasną Górę prowadzili ich paulini, którzy mają w Wieruszowie parafię i klasztor, na czele z o. Piotrem Polkiem, przeorem klasztoru. Trasę tą pokonali w ciągu 3 dni.

Pielgrzymi wezmą udział w uroczystościach Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej, a we wtorek powrócą pieszo do Wieruszowa.

„Pan Bóg zadbali o słoneczko i o deszcz, ale nikt nie narzekał, wszyscy dotarli bezpiecznie do Tronu Matki” – mówi o. Adrian Urbanek, paulin z Wieruszowa.

Hasłem pielgrzymki były słowa „Wierzę w Syna Bożego”. „Wyjaśnialiśmy ludziom, kim jest Chrystus, co dla nas zrobił, co Mu zawdzięczamy i zachęcaliśmy ludzi, aby spróbowali otworzyć przed nim swoje serce” – wyjaśniał paulin.

Kolejną grupą, która weszła pod Szczyt jasnogórski, była 27. Piesza Pielgrzymka Dekanatu Kodrąb. Do dekanatu należy 10 parafii, m.in. parafia św. Stanisława w Wielgomłynach prowadzona przez ojców paulinów. Przewodnikiem pielgrzymki był o. Paweł Subik, paulin.

„Ze względu na to, że w naszym dekanacie jest 10 parafii, a takich tłumów nie ma jak były kiedyś, łączymy się w taką jedną, wielką, dekanalną pielgrzymkę i wspólnotowo zmierzamy wszyscy na Jasną Górę – tłumaczy ks. Łukasz Mozler z par. św. Jadwigi w Kodrębie - My akurat z Kodręba łączymy się w Kobielach Wielkich, stamtąd do Żytna i tam się łączymy z paulinami z Wielgomłyn, i z pielgrzymami innych parafii i wspólnie przemierzamy tą drogę do Domu Matki”.

„Ja idę z tą intencją, aby być dobrym kapłanem, żeby być kapłanem na miarę serca Jezusowego i naśladować św. Proboszcza z Ars, bo w świecie dzisiejszym niestety ta wiara trochę maleje i musimy się tym bardziej, jako kapłani motywować, aby coraz większe rzesze do Boga przyciągnąć, w tym pomaga nam Matka Najświętsza, dlatego przez Maryję do Chrystusa” - podkreślił ks. Mozler.

W pielgrzymce wędrowała Bożena Krawczyk, wójt gminy Kodrąb. „Postanowiłam do pielgrzymowania wrócić, ponieważ było 25-lcie pielgrzymki dekanalnej i to zmobilizowało tą starszą grupę, która chodziła, żebyśmy odnowili tą tradycję, i tak już trzeci raz w tym roku jestem na pielgrzymce” – wyznaje Bożena Krawczyk - Poprzez pielgrzymowanie chciałabym podziękować za te łaski, które już otrzymałam, za wspaniałą rodzinę, a jednocześnie prosić o zdrowie dla najbliższych i o wsparcie i siły do dalszej pracy, żeby Matka Boża mnie wspierała”.

art ze str: janagora.pl

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl