Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Wydarzenia

Proboszczowskie pożegnania i powitania2014-06-29

Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono, czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu... Koh 3, 1-4


Te słowa z Księgi Koheleta dobrze oddają rzeczywistość jaką przeżywa nasza wieruszowska wspólnota parafialna. I możemy dopowiedzieć, że jest czas żegnania i czas powitania.

 

W sobotę 28-go czerwca podczas wieczornej Mszy Św. żegnaliśmy o. Kazimierza, dziękując Mu za czteroletnią posługę w naszej parafii. Nasz dotychczasowy proboszcz został mianowany Definitorem Zakonu i przeniesiony do klasztoru na Jasnej Górze. Poprzez wspólną modlitwę, kwiaty i życzenia wyrażaliśmy naszą wdzięczność za dobro i służbę, jaką o. Kazimierz pełnił w naszej parafii i klasztorze.

 

Natomiast w niedzielę, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, podczas sumy parafialnej o. Piotr Polek w obecności o. Definitora Mariusza Tabulskiego - Delegata o. Generała, ustępującego proboszcz o Kazimierza Manieckiego, Dziekana Dekanatu wieruszowskiego - ks. prałata Henryka Orszulaka, kapłanów, współbraci oraz parafian po odczytaniu dekretów nominacyjnych objął urząd proboszcza naszej parafii i przeora wieruszowskiego konwentu. Trzymając rękę na Ewangeliarzu o. Piotr złożył przysięgę, że w słowach i zachowaniu będzie zachowywał jedność z Kościołem katolickim i Zakonem Paulinów.

 

Na koniec Eucharystii raz jeszcze słowa podziękowania za współpracę z parafianami złożył o. Kazimierz. Przed Uroczystym błogosławieństwem o. Piotr podziękował wszystkim za tak miłe i serdeczne przyjęcie w parafii oraz wyraził nadzieję dobrej i owocnej współpracy.

 

o. Kazimierzowi i o. Piotrowi życzymy Bożego błogosławieństwa i orędownictwa Maryi w pełnieniu posług jakie powierza Im Zakon i Kościół.

o.A.

Galeria zdjęć z pożegnania o. Kazimierza

Galeria zdjęć z przekaania urzędu Proboszcza o. Piotrowi


Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl