Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Sanktuarium > Pielgrzymka na Jasną Górę


Duchowe Pielgrzymowanie2010-07-02

 

DUCHOWE UCZESTNISTWO
w Wieruszowskiej Pielgrzymce Pieszej
na Jasną Górę

 

 

   Co roku z Wieruszowa wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku już po raz 276 pod hasłem „Ja Jestem chlebem życia"

   Wiele osób, z różnych względów, nie może podjąć tego trudu. Tych wszystkich, którzy pragną pielgrzymować do Pani Jasnogórskiej, choć nie mogą tego uczynić fizycznie, zapraszamy do duchowego uczestnictwa w Wieruszowskiej Pielgrzymce.

 

Odbywa się ono w następującej formie:


1.    Każdy dzień przeżywamy w konkretnej intencji: wynagradzającej, błagalnej, dziękczynnej (intencję wzbudzamy podczas modlitwy porannej).

2.    Uczestniczymy w codziennej Mszy Świętej w najbliższym kościele i przyjmujemy Komunię Świętą. Jeśli nie mamy takiej możliwości modlimy się wzbudzając w sercu pragnienie przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Świętej Duchowej.

3.    Odmawiamy codziennie Modlitwę Pielgrzyma oraz Anioł Pański w intencjach Ojca Świętego.

4.    Realizujemy dowolnie podjęte dodatkowe postanowienia: modlitwa (różaniec, czytanie Pisma Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego itp.); praktyki ascetyczne (post, wyrzeczenie), konkretna pomoc osobom potrzebującym oraz inne.


   Karty uczestnictwa w Pielgrzymce duchowej z Modlitwą Pielgrzyma można otrzymać w zakrystii oraz pobrać z naszej strony : multimedia>do pobraniaZapraszają Ojcowie PauliniProgramista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl