Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

IX Niedziela Zwykła 2.06.2024 r. 2024-06-02

Ogłoszenia duszpasterskie
na IX Niedzielę Zwykłą – 2 czerwca 2024 r.


Dziś


1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

2.     Dziś po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na rzecz budujących się kościołów w diecezji kaliskiej.

 

W tygodniu


3.     Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Z tej racji nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 łączymy z procesją Eucharystyczną. Zapraszamy asystę procesyjną, dzieci pierwszo – komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty.

4.     W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 poświęcenie ziół i wianków.

5.     W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji rodzin poświęconych Sercu Bożemu i członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas nabożeństwa czerwcowego odbędzie się procesja Eucharystyczna. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu ze Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

7.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

8.     W przyszłą niedzielę, 9 czerwca oraz w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00, młodzież naszej parafii organizuje tzw. „słodką niedzielę”, której będą zbierać pieniądze na wyjazd, na tegoroczne Paulińskie Dni Młodych, które będą w dniach 15 – 21 lipca w Leśniowie. Serdecznie zapraszamy do nabywania wypieków przygotowanych przez młodych, można również wesprzeć tę inicjatywę poprzez upieczenie ciasta, które następnie będzie rozprowadzane. Upieczone ciasta można dostarczyć w sobotę od godz. 15.00 do domu duszpasterskiego. Za otwartość serca, dziękujemy.

 

Sprawy ogólne


9.     Dziękujemy ofiarodawcom i budowniczym ołtarzy na Boże Ciało, wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości: halabardzistom, asyście procesyjnej, osobom niosącym różaniec, feretrony i sztandary, ministrantom, lektorom, dzieciom pierwszo – komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, straży i policji.

10. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Niedziela” i  dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

11. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl