Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 r. 2024-05-25

Ogłoszenia duszpasterskie
na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26 maja 2024 r.


Dziś


1.     Dziś o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

2.     Dziś zapraszamy na Parafialny Festyn Rodzinny w ogrodach klasztornych, który rozpocznie się o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. W planie mamy: występy wokalno – muzyczne na scenie, pokaz wozu strażackiego, dmuchańce, wiele gier i zabaw dla dzieci, malowanie twarzy, loteria fantowa oraz grill i wata cukrowa, a na koniec muzyczna niespodzianka. Serdecznie zapraszamy.

3.     Dziś przypada Dzień Matki, które polecamy waszej wdzięczności i modlitwom.

 

W tygodniu


4.     Nabożeństwa majowe w naszym kościele są codziennie sprawowane o godz. 17.30.

5.     W najbliższy czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w naszym kościele tego dnia o godz. 8.00, 9.00 i 18.00. W tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy z naszego kościoła o godz. 10.00 do kościoła Św. Stanisława, gdzie na zakończenie, około godz. 11.15 będzie odprawiona Msza Święta. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, prosimy asystę procesyjną, halabardzistów, chór, orkiestrę, druhów strażaków, ministrantów oraz dzieci sypiące kwiatki.

6.     Nasza parafia tradycyjnie przygotowuje dwa ołtarze: na Rynku i przy ul. Prostej. Prosimy o zaangażowanie przy dekoracji ołtarzy oraz udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji. Niech dekoracje będą zewnętrznym wyrazem naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego.

7.     Msza Święta dziękczynna w intencji ofiarodawców i budowniczych ołtarzy na Rynku i przy ul. Prostej, będzie odprawiona w Boże Ciało na zakończenie procesji w kościele Św. Stanisława ok. godz. 11.15.

8.     W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30, połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy asystę procesyjną, dzieci pierwszo – komunijne i dziewczynki sypiące kwiatki.

9.     W piątek, o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.

10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.

11. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

Sprawy ogólne


12. Trwają zapisy na tegoroczne Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się w naszej placówce zakonnej w Leśniowie koło Myszkowa w dniach od 15 do 21 lipca. Zapraszamy młodzież od 14 roku życia, na ten wyjątkowy czas, z jednej strony poznawania Boga ukrytego w Piśmie Świętym, z drugiej wspaniałej zabawy w gronie młodzieży z całej Polski nie wstydzącej się swojej wiary w Pana Jezusa. Zapisy są prowadzone do połowy czerwca przez stronę internetową Paulińskich Dni Młodych (www.pdm.paulini.pl). Całkowity koszt wyjazdu i pobytu wynosi 300 zł. Osoby chcące skorzystać z transportu organizowanego przez parafię proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu do Ojca Marcina.

13. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Niedziela” i  dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

14. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl