Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024 r. 2024-05-11

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

12 maja 2024 r.

 

Dziś

1.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele, będzie spotkanie liturgiczne, młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

W tygodniu

2.      Nabożeństwa majowe w naszym kościele są codziennie sprawowane o godz. 17.30.

3.     Sakrament Bierzmowania w naszej parafii, będzie udzielony młodzieży przez Ojca Biskupa Łukasza Buzuna 13 maja (w poniedziałek) na Mszy Świętej o godz. 18.00.

4.     W poniedziałek przypada 13 dzień maja, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wraz z procesją o godz. 20.00.

5.     Próby liturgiczne dzieci przed Pierwszą Komunią Święta będą: w poniedziałek o godz. 19.00 w domu duszpasterskim, a od wtorku do piątku o godz. 18.30 w kościele.

6.     Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą, ich rodziców i chrzestnych, będzie w sobotę 18 maja o godz. 15.30.

7.     Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii, w przyszłą niedzielę 19 maja o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby na Mszę Świętą komunijną przyszły dzieci, rodzice, chrzestni, dziadkowie i najbliżsi z rodziny. Pozostałe osoby, prosimy, aby wybrały inną godzinę Mszy Świętej niedzielnej.

8.     W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ojciec Przemysław Sobczak - paulin z klasztoru w Biechowie. Po Mszy Świętej odpustowej, procesja Eucharystyczna  wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, lektorów, chór, orkiestrę, halabardzistów, oraz wszystkich do wspólnego przeżywania uroczystości. Do odpustu przygotowujemy się poprzez nowennę, którą odprawiamy w połączeniu z nabożeństwem majowym. 

9.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00, będzie spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nabożeństwo majowe i Msza Świętą w intencji Żywego Różańca.

10. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie, na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

11. W tym tygodniu w Kościele obchodzimy, w poniedziałek, wspomnienie NMP z Fatimy, we wtorek, święto, Św. Macieja, apostoła, w czwartek, święto, Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. 

 

Sprawy ogólne

12. Msza Święta w intencji dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, zostanie odprawiona w niedzielę 26 maja o godz. 11.00.

13. Rozpoczęły się już zapisy na tegoroczne Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się w naszej placówce zakonnej w Leśniowie koło Myszkowa w dniach od 15 do 21 lipca. Zapraszamy młodzież od 14 roku życia, na ten wyjątkowy czas, z jednej strony poznawania Boga ukrytego w Piśmie Świętym, z drugiej wspaniałej zabawy w gronie młodzieży z całej Polski nie wstydzącej się swojej wiary w Pana Jezusa. Zapisy będą prowadzone do połowy czerwca przez stronę internetową Paulińskich Dni Młodych (www.pdm.paulini.pl). Całkowity koszt wyjazdu i pobytu wynosi 300 zł. Osoby chcące skorzystać z transportu organizowanego przez parafię proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu do Ojca Marcina.

14. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Niedziela” i  dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

15. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl