Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna - 28 .04.2024 r. 2024-04-27

Ogłoszenia duszpasterskie

na V Niedzielę Wielkanocną – 28 kwietnia 2024 r.

 

W tygodniu

1.     W środę rozpoczyna się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą codziennie sprawowane o godz. 17.30.

2.     W piątek 3 maja przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy Św. tego dnia niedzielny. (Msze Św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00). W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.

3.     Z racji pierwszego piątku miesiąca, 3 maja, okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą.

4.     We wtorek 7 maja rozpoczyna się czas matur. Maturzystów wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w intencji pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości w piątek 3 maja o godz. 9.30.

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu ze Mszą Świętą.

6.     Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną udamy się, wyjątkowo, 2 maja w czwartek od godz. 9.00.

7.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.

8.     W sobotę 4 maja rozpoczną się uroczystości strażackie związane ze Św. Florianem. W naszym kościele zostanie odprawiona, tego dnia o godz. 18.00 Msza Święta okolicznościowa w intencji druhów strażaków i ich rodzin. 

9.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

10. W tym tygodniu obchodzimy w Kościele: w poniedziałek, Św. Katarzyny ze Sieny – dziewicy, doktora Kościoła, w czwartek, wspomnienie Św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła, w sobotę, wspomnienie Św. Floriana, męczennika.

 

Sprawy ogólne

11. Rozpoczęły się już zapisy na tegoroczne Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się w naszej placówce zakonnej w Leśniowie koło Myszkowa w dniach od 15 do 21 lipca. Zapraszamy młodzież od 14 roku życia, na ten wyjątkowy czas, z jednej strony poznawania Boga ukrytego w Piśmie Świętym, z drugiej wspaniałej zabawy w gronie niesamowitych ludzi z całej Polski nie wstydzącej się swojej wiary w Pana Jezusa. Zapisy będą prowadzone do połowy czerwca przez stronę internetową Paulińskich Dni Młodych (www.pdm.paulini.pl). Całkowity koszt wyjazdu i pobytu wynosi 300 zł. Osoby chcące skorzystać z transportu organizowanego przez parafię proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu do Ojca Marcina.

12. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Niedziela” i  dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

13. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl