Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie2023-05-20

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21 maja 2023 r.

 

Dziś

1.     Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Święta dzieci. W „Białym tygodniu „ zapraszamy dzieci na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a po nich na Mszę Świętą.

2.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja duchowa, różaniec, nabożeństwo majowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

3.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na cele inwestycyjne kościoła. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów.

W tygodniu

4.     Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są codziennie sprawowane o godz. 17.30.

5.     W piątek będziemy przeżywać Dzień Matki, które już dziś polecamy waszej wdzięczności i modlitwom. 

6.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.

7.     W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ojciec biskup Łukasz Buzun. Po Mszy Świętej odpustowej, procesja Eucharystyczna  wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, lektorów, chór, orkiestrę, halabardzistów, oraz wszystkich do wspólnego przeżywania uroczystości. Do odpustu przygotowujemy się poprzez nowennę, którą odprawiamy po wieczornej Mszy Świętej. 

8.     W przyszłą niedziele zapraszamy na Parafialny Festyn Rodzinny w ogrodach klasztornych, który rozpocznie się o godz. 14.30. W planie mamy: występy wokalno – muzyczne na scenie, pokaz wozu strażackiego, dmuchańce, wiele gier i zabaw dla dzieci, malowanie twarzy, loteria fantowa oraz grill i wata cukrowa, a na koniec muzyczna niespodzianka. Serdecznie zapraszamy.

Sprawy ogólne

9.     Msza Święta w intencji dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, zostanie odprawiona w niedzielę 4 czerwca o godz. 11.00.

10. Rozpoczęły się już zapisy na tegoroczne Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się w naszej placówce zakonnej w Wągrowcu, w dniach 10 – 16 lipca. Zapisy będą prowadzone do połowy czerwca przez stronę internetową Paulińskich Dni Młodych (www.pdm.paulini.pl), a całkowity koszt wyjazdu i pobytu wynosi 200 zł. Zapraszamy młodzież od 14 do 30 roku życia.

11. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik  kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl