Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna 2023-05-14

Ogłoszenia duszpasterskie

na VI Niedzielę Wielkanocną – 14 maja 2023 r.

 

W tygodniu

1.     Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są codziennie sprawowane o godz. 17.30.

2.     W piątek 19 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

3.     Próby liturgiczne dzieci przed Pierwszą Komunią Święta, będą w kościele: w poniedziałek o godz. 16.00, a od wtorku do piątku o godz. 16.30.

4.     Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą, ich rodziców i chrzestnych w sobotę 20 maja o godz. 15.30.

5.     Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w przyszłą niedzielę 21 maja o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby na Mszę Świętą komunijną przyszły dzieci, rodzice, chrzestni, dziadkowie i najbliżsi z rodziny. Pozostałe osoby, prosimy, aby wybrały inną godzinę Mszy Świętej niedzielnej.

6.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nabożeństwo majowe i Msza Świętą w intencji Żywego Różańca.

7.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

8.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy, we wtorek – święto, Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. 

 

Sprawy ogólne

9.     Msza Święta w intencji dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, zostanie odprawiona w niedzielę 4 czerwca o godz. 11.00.

10. Rozpoczęły się już zapisy na tegoroczne Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się w naszej placówce zakonnej w Wągrowcu, w dniach 10 – 16 lipca. Zapisy będą prowadzone do połowy czerwca przez stronę internetową Paulińskich Dni Młodych (www.pdm.paulini.pl), a całkowity koszt wyjazdu i pobytu wynosi 200 zł. Zapraszamy młodzież od 14 do 30 roku życia.

11. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik  kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl