Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna 2023-05-06

Ogłoszenia duszpasterskie

na V Niedziele Wielkanocną – 7 maja 2023 r.

 

Dziś

1.     Dziś gościmy w naszej parafii i klasztorze Ojca Definitora Generalnego O. Piotra Łozę z Jasnej Góry, który dokonuje kanonicznej wizytacji zakonnej.

2.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

W tygodniu

3.     Trwa miesiąc maj  w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są codziennie sprawowane o godz. 17.30.

4.     Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkania z Bratem Franciszkiem w trakcie których, dzieci będą uczyły się śpiewów komunijnych i zostaną rozdzielone elementy wokalne liturgii. Spotkania będą się odbywać od poniedziałku do piątku w domu duszpasterskim od godz. 16.45.

5.     W sobotę, przypada 13 dzień miesiąca maja, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wraz z procesją o godz. 20.00.

6.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (odpust w parafii Św. Stanisława w Wieruszowie) i również dzień imienin O. Stanisława, w sobotę – wspomnienie NMP z Fatimy.

Sprawy ogólne

7.     Rozpoczęły się już zapisy na tegoroczne Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się w naszej placówce zakonnej w Wągrowcu, w dniach 10 – 16 lipca. Zapisy będą prowadzone do połowy czerwca przez stronę internetową Paulińskich Dni Młodych (www.pdm.paulini.pl), a całkowity koszt wyjazdu i pobytu wynosi 200 zł. Zapraszamy młodzież od 14 do 30 roku życia.

8.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „ Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl