Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Św. Pawła I Pustelnika 2023-01-14

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Św. Pawła Pierwszego Pustelnika

15 stycznia 2023r.

 

Dziś

1.     Dziś przypada uroczystość Św. Pawła I Pustelnika. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ojciec Adrian Urbanek – posługujący w naszej paulińskiej placówce, w Łodzi. Natomiast na Mszy Św. o godz. 9.30 dzieci otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo.

2.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych: modlitwa różańcowa, zmiana tajemnic, konferencja duchowa, nieszpory i Msza Św. w intencji Żywego Różańca.

3.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na cele inwestycyjne kościoła. O godz. 11.00 zostanie dziś odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów.

 

W tygodniu

4.     W poniedziałek 16 stycznia w Zakonie Paulinów obchodzimy Święto Matki Bożej Królowej Pustelników. Podczas wieczornej Mszy Świętej Ojcowie i Brat ponowią przymierze z Maryją – Matką i opiekunką Zakonu.

5.     W sobotę 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę   Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych dziadków i babcie, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie: modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

 

Sprawy ogólne

6.     Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Dziękujemy za życzliwość z jaką nas podejmowaliście oraz za sugestie i uwagi, które mamy nadzieję pomogą nam ulepszyć funkcjonowanie naszej parafii. Dziękujemy także za ofiary składane podczas kolędy oraz do puszek dla ministrantów.

7.     Spotkanie dla dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, będzie w niedzielę 29 stycznia po Mszy Świętej o godz. 9.30. Prosimy aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice.  

8.     Polecamy prasę katolicką, są do nabycia tygodnik katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł, „Niedziela” w cenie po 10 zł, oraz  dwutygodnik kaliski „Opiekun” w cenie 3 zł i 50 gr.

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl