Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego 2023-01-08

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 8 stycznia 2023 r.

 

W tygodniu

1.     Trwa nowenna do Św. Pawła I Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów, która przygotowuje nas do uroczystości odpustowej. Codziennie podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, modlimy się śpiewając „Pawełki”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o modlitwę w intencjach Zakonu Paulinów.

2.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość odpustowa ku czci św. Pawła I Pustelnika. Sumę o godz. 11.00 odprawi Ojciec Adrian Urbanek –  posługujący obecnie w naszej paulińskiej placówce, w Łodzi. Natomiast na Mszy Św. o godz. 9.30 dzieci otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo.

3.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 modlitwa różańcowa, zmiana tajemnic, konferencja duchowa, nieszpory i Msza Św. w intencji Żywego Różańca.

4.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne i kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

 

Sprawy ogólne

5.     Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Prosimy, aby w każdym domu przygotować stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż, zapalone świece, wodę święconą  i księgę Pisma Świętego. Woda święcona wystawiona jest w kruchcie kościoła.

6.     Dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w zorganizowanie i przeprowadzenie Orszaku Trzech Króli. Za trud, poświęcenie i świadectwo wiary. Bóg zapłać.

7.     Polecamy prasę katolicką, są do nabycia tygodnik katolickie w cenie, po 10 zł: „Gość Niedzielny” i  „Niedziela” oraz  dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl