Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla2022-11-19

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Chrystusa Króla – 20 listopada 2022 r.

 

Dziś

1.     Dziś w uroczystość Chrystusa Króla po Mszy Świętej o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim spotkanie dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice.

3.     Dziś zapraszamy na uroczystość upamiętnienia 110. rocznicy urodzin księdza majora Szczepana Walkowskiego – wieruszowianina, pilota i kapelana Dywizjonów 302 i 304 w czasie II wojny światowej. Uroczystości rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 11.00, a po niej: prelekcja księdza dr Kamila Kęsika, wystąpienia okolicznościowe osób zaproszonych, rodziny i odczytanie listów okolicznościowych oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej księdza majora Szczepana Walkowskiego.   

4.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa, wypominki listopadowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

5.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, które są przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców dziś  o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

W tygodniu

6.     Przez cały listopad, codziennie, odprawiamy nabożeństwo za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30.

7.     We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Uroczysta Msza Święta w intencji chóru „Lira” i scholki dziecięcej będzie sprawowana w wigilię wspomnienia, w poniedziałek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

8.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.

9.     W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Na Mszach Świętych poświęcimy opłatki na stół wigilijny, w które później będzie można zaopatrzyć się w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej. Będzie można zaopatrzyć się także w świece Caritas: duża świeca w cenie 20 zł, mała w cenie 12 zł. 

Sprawy ogólne

10. 26 grudnia b. r. po Mszy Świętej o godz. 9.30 planujemy wystawić tradycyjne jasełka przygotowane przez dzieci. W związku z tym zapraszamy wszystkie chętne dzieci, które chciałyby wziąć udział do zapisania się w zakrystii. 

11. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również kalendarze diecezjalne na 2023 r. w cenie 6 zł. (do nabycia w zakrystii).

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl