Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła rok C2022-09-24

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXVI Niedzielę Zwykłą – 25 września 2022 r.

 

W tygodniu

1.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.

2.     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a po nim, będzie odprawiona Msza Święta.

3.     W sobotę, rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwa różańcowe będą prowadzone przez dzieci.

4.     W przyszłą niedzielę (2 października), podczas Mszy Świętej o godz. 9.30 zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom, które w tym roku szkolnym przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

5.     W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ  i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

6.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy:  we wtorek – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana, w środę – wspomnienie Św. Wacława, męczennika,  w czwartek – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, w sobotę – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

Sprawy ogólne

7.     Zapraszamy i zachęcamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9.30.

8.     Próby scholii dziecięcej, odbywają się w soboty o godz. 11.00, a zbiórki ministrantów i lektorów w soboty o godz. 12.30 w domu duszpasterskim. Zapraszamy wszystkie dziewczynki, które śpiewały w scholi jak i te, które pragną śpiewać. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów oraz tych, którzy pragną być ministrantami.

9.     W dniach od 23 do 30 października b. r. odbędą się w naszej parafii misje parafialne. Szczególną okazją do ich przeprowadzenia jest 40 rocznica powrotu Paulinów do Wieruszowa i zbliżająca się 350 rocznica śmierci O. Augustyna Kordeckiego. Misje poprowadzi O. Krzysztof Kowalski – paulin.

10. Jest nowa księga intencji mszalnych na 2023 r. Istnieje możliwość zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok. 

11. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl