Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła rok C2022-09-17

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXV Niedzielę Zwykłą – 18 września 2022 r.

 

Dziś

1.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice. 

2.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa, nieszpory i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

3.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, które są przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

W tygodniu

4.     Zapraszamy i zachęcamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9.30.

5.     Próby scholii dziecięcej, odbywają się w soboty o godz. 11.00, a zbiórki ministrantów i lektorów w soboty o godz. 12.30 w domu duszpasterskim. Zapraszamy wszystkie dziewczynki, które śpiewały w scholi jak i te, które pragną śpiewać. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów oraz tych, którzy pragną być ministrantami.

6.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w środę – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w piątek - wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana, w sobotę – święto, rocznicę poświęcenia katedry w Kaliszu.

Sprawy ogólne

7.     W dniach od 23 do 30 października b. r. odbędą się w naszej parafii misje parafialne. Szczególną okazją do ich przeprowadzenia jest 40 rocznica powrotu Paulinów do Wieruszowa i zbliżająca się 350 rocznica śmierci O. Augustyna Kordeckiego. Misje poprowadzi O. Krzysztof Kowalski – paulin.

8.     Na cmentarzu, za kaplicą, został wybudowany nowy boks na śmieci cmentarne. Porządkujemy teren za kaplicą, dlatego prosimy wszystkich korzystających z cmentarza o wrzucanie śmieci tylko do kontenera lub boksu.

9.     Jest nowa księga intencji mszalnych na 2023 r. Istnieje możliwość zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok.  

10. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

11. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl