Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła rok C2022-09-10

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXIV Niedzielę Zwykłą – 11 września 2022 r.

 

W tygodniu

1.     We wtorek przypada 13 dzień miesiąca września, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

2.     W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice. 

3.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa, nieszpory i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

4.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

5.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: we wtorek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w piątek – wspomnienie Św. męczenników – Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

Sprawy ogólne

6.     Zapraszamy i zachęcamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9.30.

7.     Próby scholii dziecięcej, odbywają się w soboty o godz. 11.00 w domu duszpasterskim a zbiórki ministrantów i lektorów w soboty o godz. 12.30 w domu duszpasterskim. Zapraszamy wszystkie dziewczynki, które śpiewały w scholi jak i te, które pragną śpiewać. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów oraz tych, którzy pragną być ministrantami.

8.     Parafia p. w. Św. Wojciecha w Cieszęcinie informuje, że w sobotę 24 września 2022 r. o godz. 19.00 rozpoczyna nauki przedmałżeńskie tzw. „Pre – kany”, które trwać będą przez trzy kolejne soboty. Spotkania będą się odbywały w kościele o godz. 19.00. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy. Zapisy na pierwszym spotkaniu w kościele.

9.     W sobotę w nocy, 17/18 września, chcemy z naszego dekanatu wieruszowskiego wyruszyć z mężczyznami, ojcami, dziadkami, chłopakami na Górę Krzyża Jubileuszowego koło Kobylej Góry. To około 30 km. Pielgrzymowanie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 21.00 w kościele cmentarnym Świętego Rocha w Wieruszowie – Podzamczu, a zakończymy około godz. 4.00 rano Jutrznią na Górze Krzyża. Następnie powrót samochodami do Wieruszowa. Uczcimy w ten sposób Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Gotowych na to wyzwanie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii w parafii p.w. Św. Stanisława biskupa i męczennika w Wieruszowie. Zapisy do środy.

10. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” w cenie 10 zł., dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

11. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl