Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła rok C2022-09-03

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXIII Niedzielę Zwykłą – 4 września 2022 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

2.     Zapraszamy i zachęcamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9.30.

3.     Po wakacyjnej przerwie wznawiamy próby scholii, od najbliższej soboty o godz. 11.00 w domu duszpasterskim i zbiórki ministrantów i lektorów, od przyszłej soboty o godz. 12.30 w domu duszpasterskim. Zapraszamy wszystkie dziewczynki, które śpiewały w scholi jak i te, które pragną śpiewać. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów oraz tych, którzy pragną być ministrantami.

4.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy, w czwartek – święto Narodzenia NMP.

 

Sprawy ogólne

5.     W niedzielę 18 września, po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice. 

6.     W poniedziałek zakończyła się 283 Wieruszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, tym pieszym jak i duchowym. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i prowadzenie pielgrzymki, oraz dobrodziejom. Świadectwo pielgrzymów, oraz łaski, które otrzymaliśmy w tych dniach niech będą umocnieniem w dawaniu świadectwa o Miłości Boga.

7.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” w cenie 10 zł, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl