Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela zwykła rok C2022-08-27

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXII Niedzielę Zwykłą – 28 sierpnia 2022 r.

 

W tygodniu

1.     W poniedziałek, wraca do Wieruszowa 283 Piesza Pielgrzymka z Jasnej Góry. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki w naszym kościele o godz. 18.00

2.     W czwartek, przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich ofiarach wojny, oraz módlmy się o pokój na świecie.

3.     W czwartek, rozpoczyna się nowy rok szkolny. O godz. 7.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszą Świętą. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

5.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

6.     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa modlić będziemy się różańcem, a po nim, będzie odprawiona Msza Święta.  

7.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca  o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

8.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – męczeństwa Św. Jana Chrzciciela, w sobotę – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

Sprawy ogólne

9.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl