Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świetego 2022-06-04

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

5 czerwca 2022 r.

 

Dziś

1.     Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową, Zesłania Ducha Świętego. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył O. dr Grzegorz Zakrzewski – podprzeor  klasztoru formacyjnego w Krakowie na Skałce. Po Mszy Świętej odpustowej, procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

2.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

3.     Trwa miesiąc czerwiec w szczególny sposób poświęcony czci Serca Jezusowego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym, które codziennie sprawujemy o godz. 17.30.

4.     Jutro w poniedziałek, po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przypada Święto – Maryi Matki Kościoła. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

 

Sprawy ogólne

5.     Zapraszamy młodzież w wieku od 15 do 27 lat na Paulińskie Dni Młodych, które w tym roku odbędą się, w naszej placówce zakonnej, w Łukęcinie nad morzem, w dniach od 11do 17 lipca. Zapisy trwają do 20 czerwca przez stronę internetową Paulińskich Dni Młodych (pdm.paulini.pl) lub przez Facebook`a. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 26 czerwca w niedzielę o godz. 19.00 w Domu Duszpasterskim.

6.     Polecamy prasę katolicką, są do nabycia tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „ Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

7.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl