Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna2022-05-07

Ogłoszenia duszpasterskie

na IV Niedzielę Wielkanocną – 8 maja 2022 r.

 

Dziś

1.     W Kościele Powszechnym przeżywamy dziś niedzielę Dobrego Pasterza, która jest dniem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna ona także tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele.

 

W tygodniu

2.     Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są codziennie sprawowane o godz. 17.30.

3.     W piątek, przypada 13 dzień miesiąca maja, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wraz z procesją o godzinie 20.00.

4.     Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą, ich rodziców i chrzestnych w sobotę 14 maja o godz. 15.30.

5.     Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w przyszłą niedzielę 15 maja o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby na Mszę Świętą komunijną przyszły dzieci, rodzice, chrzestni, dziadkowie i najbliżsi z rodziny. Pozostałe osoby, prosimy, aby wybrały inną godzinę Mszy Świętej niedzielnej.

6.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nabożeństwo majowe i Msza Świętą w intencji Żywego Różańca.

7.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

 

Sprawy ogólne

8.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik  kaliski „Opiekun”, dla dzieci czasopismo „Tęcza”.

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl