Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego 2022-01-08

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 r.

 

W tygodniu

1.     Trwa nowenna do Św. Pawła I Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów, która przygotowuje nas do uroczystości odpustowej. Codziennie podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, modlimy się śpiewając „Pawełki”. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy i prosimy o modlitwę w intencjach Zakonu Paulinów.

2.     W sobotę 15 stycznia, przypada wewnętrzna uroczystość Św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Podczas Mszy Św. o godz. 7.00 Ojcowie i Brat z naszego klasztoru odnowią swoje śluby zakonne.

3.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość zewnętrzna ku czci św. Pawła I Pustelnika. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ojciec Karol Bilicz – paulin z klasztoru we Wrocławiu. Natomiast na Mszy Św. o godz. 9.30 dzieci otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo.

4.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 modlitwa różańcowa, zmiana tajemnic, konferencja duchowa, nieszpory i Msza Św. w intencji Żywego Różańca.

5.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne i kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

6.     W przyszłą niedzielę (16 stycznia) na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie, zapraszamy młodzież, która chce w tym roku, w okresie wiosennym przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Przygotowanie do Bierzmowania obejmuje klasy VIII szkoły podstawowej i klasy I szkoły średniej, a także młodzież starszą ze szkoły średniej, która jeszcze nie przystąpiła do tego sakramentu.

 

Sprawy ogólne

7.     Dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w zorganizowanie i przeprowadzenie Orszaku Trzech Króli. Za trud, poświęcenie i świadectwo wiary. Bóg zapłać.

8.     W tym roku z racji panującej pandemii nie są możliwe tradycyjne odwiedziny wiernych w domach, czyli tzw. kolęda. Natomiast według podanego poniżej planu, zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości do kościoła na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00, sprawowaną w ich intencji.

9.     Polecamy prasę katolicką, są do nabycia tygodnik katolickie w cenie 8 zł: „Gość Niedzielny” i  „Niedziela” oraz  dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl