Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Bożym Narodzeniu 2022-01-01

Ogłoszenia duszpasterskie

na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 2 stycznia 2022 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i  Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

2.     W czwartek 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę (o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00). Na każdej Mszy Świętej będziemy poświęcać kredę i kadzidło.

3.     W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) ulicami Wieruszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Podczas przejścia zachęcamy do wspólnego kolędowania. Królowie ze swoimi orszakami wyruszą o godz. 13.00 z kościołów naszego miasta, by spotkać się przy moście na Prośnie i o godz. 13.30, dalej wspólnie przejść na Rynek gdzie będzie ustawiona szopka, by pokłonić się małemu Jezusowi.  Nasza parafia tworzy orszak Króla Kacpra (orszak czerwony, Europejski). Prosimy, aby dzieci przebrały się za aniołki i pasterzy, młodzież i dorośli za kolędników, pamiętając o czerwonym akcencie stroju.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu ze Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

5.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

6.     W piątek 7 stycznia, rozpoczniemy w naszej parafii nowennę do Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy paulińskiego Zakonu, która przygotowuje nas do uroczystości odpustowej. Codziennie podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się śpiewając „Pawełki”. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy i prosimy o modlitwę w intencjach  Zakonu Paulinów. 

 

Sprawy ogólne

7.     W tym roku z racji panującej pandemii nie są możliwe tradycyjne odwiedziny wiernych w domach, czyli tzw. kolęda. Natomiast według podanego poniżej planu, zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości do kościoła na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00, sprawowaną w ich intencji.

8.     Od poniedziałku 10 stycznia 2022 r., przy parafii p.w. Nawiedzenia NMP w Wieruszowie na Podzamczu, zaczyna działać Dekanalna Poradnia Rodzinna. Spotkania dla narzeczonych oraz dla małżeństw mających problemy rodzinne, będą odbywać się nieodpłatnie w każdy poniedziałek w salce parafialnej przy ul. Kuźnickiej 11 w Wieruszowie na Podzamczu w godz. 18.00 do 20.00.

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl