Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Świetej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa2021-12-25

Ogłoszenia duszpasterskie

na Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa

26 grudnia 2021 r.

 

Dziś

1.     Dziś na Mszę Święta o godz. 11.00 zapraszamy małżonków, którzy pragną odnowić sakramentalny związek małżeński.

 

W tygodniu

2.     W piątek 31 grudnia, przypada wspomnienie Św. Sylwestra i jednocześnie zakończenie roku kalendarzowego 2021 r. Z tej okazji zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne.

3.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.

4.     Biskup Kaliski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim osobom przebywającym w piątek 31 grudnia b.r. na terenie diecezji kaliskiej.

5.     W sobotę będziemy przeżywać uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok). Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.(O godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00) Jest to święto nakazane i jako wierzący jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

6.     Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

Sprawy ogólne

7.     W tym roku z racji panującej pandemii nie są możliwe tradycyjne odwiedziny wiernych w domach, czyli tzw. kolęda. Natomiast od połowy stycznia będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości na wieczorną Mszę Świętą o godzinie 18.00, sprawowaną w ich intencji. Szczegółowy plan tych Mszy Świętych zostanie podany w niedzielę 2 stycznia 2022 r.  

8.     Polecamy prasę katolicką, są do nabycia tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” wydania świąteczne w cenie 10 zł., dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl