Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu rok C2021-11-26

Ogłoszenia duszpasterskie

na I Niedzielę Adwentu - 28 listopada 2021r.

 

Dziś

1.     Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas pobożnego i radosnego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Na Mszach Świętych poświęcamy opłatki przeznaczone na stół wigilijny, które można nabyć w zakrystii.

W tygodniu

2.     W Adwencie, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00 odprawiamy Roraty. Zapraszamy wszystkich: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Każdego dnia dzieci losują figurkę dzieciątka Jezus i otrzymują obrazki związane z tematem Rorat.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu ze Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

4.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

5.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.

6.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. 

7.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: we wtorek – święto, Św. Andrzeja, apostoła, w piątek - wspomnienie – Św. Franciszka Ksawerego, kapłana, w sobotę – Św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

Sprawy ogólne

8.     W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny, świece „Caritas”, duże po 17 zł, małe po 8 zł, oraz serwety „Caritas” po 15 zł. Dochód ze sprzedaży świec i serwet przeznaczony jest na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również kalendarze diecezjalne na 2022 r. w cenie 5 zł. (do nabycia w zakrystii).

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl