Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla2021-11-20

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Chrystusa Króla – 21 listopada 2021 r.

Dziś

1.     Dziś w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy Świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa, wypominki listopadowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

3.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, które są przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców dziś  o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

W tygodniu

4.     Przez cały listopad, codziennie, odprawiamy nabożeństwo za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30.

5.     W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Uroczysta Święta w intencji chóru „Lira” i scholki dziecięcej będzie sprawowana o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

6.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.

7.     W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Na Mszach Świętych poświęcimy opłatki na stół wigilijny, w które później będzie można zaopatrzyć się w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej.

Sprawy ogólne

8.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również kalendarze diecezjalne na 2022 r. w cenie 5 zł. (do nabycia w zakrystii).

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl