Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła rok B2021-10-16

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXIX Niedzielę Zwykłą – 17 października 2021 r.

 

Dziś

1.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

2.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, które są przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców dziś  o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

 

W tygodniu

3.     Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo różańcowe jest prowadzone przez dzieci.

4.     W przyszłą niedzielę w Kościele Powszechnym rozpocznie się  Tydzień Misyjny, po Mszach Świętych zbierane będą do puszek ofiary na misje. 

5.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek –  święto Św. Łukasz, ewangelisty, we wtorek – wspomnienie  bł. Jerzego Popiełuszko – kapłana, w środę -  wspomnienie  Św. Jana Kantego – kapłana, w piątek  –  wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża.

 

Sprawy ogólne

6.     Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne, listopadowe i roczne. Kartki, formularze są rozłożone pod chórem na stoliku. Prosimy by czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć rodzaj wypominek.

7.     Zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Fatima” o objawieniach Matki Bożej w Portugalii w 1917 r. Film będzie wyświetlany w kinie „Słońce” w Wieruszowie w dniach 22, 23, 24 października o godz. 14.00.

8.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również kalendarze diecezjalne na 2022 r. w cenie 5 zł. (do nabycia w zakrystii).

9.     Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl