Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła rok B2021-10-09

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 10 października 2021 r.

 

Dziś

1.     Przeżywamy dziś XXI Dzień Papieski pod hasłem: „ Nie lękajcie się”. Po Mszach Świętych zbierane będą do puszek, ofiary na papieski fundusz stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin naszej diecezji.

 

W tygodniu

2.     Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo różańcowe jest prowadzone przez dzieci.

3.     W środę, przypada 13 dzień miesiąca. Z racji, że jest to październik, nabożeństwo fatimskie połączone będzie z nabożeństwem różańcowym i rozpocznie się o godz. 17.00.

4.     W czwartek,  przypada dzień nauczyciela. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

6.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

7.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w środę – uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła, w piątek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.

 

Sprawy ogólne

8.     Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne, listopadowe i roczne. Kartki, formularze są rozłożone pod chórem na stoliku. Prosimy by czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć rodzaj wypominek.

9.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również kalendarze diecezjalne na 2022 r. w cenie 5 zł (do nabycia w zakrystii). Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.

10. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl