Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła rok B2021-09-11

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXIV Niedzielę Zwykła – 12 września 2021 r.

 

Dziś

1.     Dziś w Warszawie w świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Czackiej. Transmisje z tych uroczystości od godz. 12.00 przeprowadzi Telewizja Polska.

W tygodniu

2.     W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca września, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

3.     W sobotę o godz. 11.00 w domu duszpasterskim odbędzie się spotkanie scholki, a o godz. 12.00 spotkanie ministrantów i lektorów.

4.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa, nieszpory i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

5.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

6.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w czwartek – wspomnienie Św. męczenników – Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, w sobotę – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży.

Sprawy ogólne

7.     W niedzielę, 26 września b.r.  po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także ich rodzice.

8.     Jest nowa księga intencji mszalnych na 2022 r. Istnieje możliwość zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok.

9.     Parafia p. w. Św. Wojciecha w Cieszęcinie informuje, że w sobotę 18 września 2021 r. o godz. 19.00 rozpoczyna nauki przedmałżeńskie tzw. „Pre – kany”, które trwać będą przez trzy kolejne soboty. Spotkania będą się odbywały w kościele o godz. 19.00. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

10. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” dwutygodnik kaliski „Opiekun” w nowej cenie 3zł 50gr, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

11. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl