Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła rok B2021-09-04

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXIII Niedzielę Zwykłą – 5 września 2021 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

2.     Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce przeżywana jest jako Dzień Solidarności z Afgańczykami. Po Mszach Świętych, zbiórka ofiar do puszek na organizację pomocy dla uchodźców  z Afganistanu.

 

W tygodniu

3.     W przyszłą niedzielę 12 września w Warszawie, w świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Marii Czackiej. Transmisje z tych uroczystości od godz. 12.00 przeprowadzi Telewizja Polska.

4.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy w środę – święto Narodzenia NMP.

 

Sprawy ogólne

5.     Jest nowa księga intencji mszalnych na 2022 r. Istnieje możliwość zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok.

6.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” dwutygodnik kaliski „Opiekun”, nadto „Ekstra Gość Niedzielny – numer poświęcony Sługą Bożym kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Siostrze Elżbiecie Róży Marii Czackiej w cenie 10 zł., dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

7.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl