Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła rok B2021-07-17

Ogłoszenia duszpasterskie

na XVI Niedzielę Zwykłą – 18 lipca 2021 r.

 

Dziś

1.     W imieniu Organizatorów, Duszpasterzy oraz Młodzieży zgromadzonej na XI Paulińskich Dniach Młodych, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia tegorocznego zjazdu. Na ręce Ojca Piotra, Przeora Klasztoru i Proboszcza Parafii, składam wyrazy wdzięczności wszystkim Ojcom i Braciom Konwentu wieruszowskiego. Dziękuję Wspólnocie Neokatechumenalnej za  posprzątanie i przygotowanie Domu Duszpasterskiego. Bardzo dziękujemy ludziom dobrej woli, którzy ofiarowali nam produkty żywnościowe: wędliny, pieczywo, napoje, warzywa i owoce, ciasta, ciasteczka i słodkości, środki dezynfekujące, jak również tym którzy wsparli nas finansowo. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie modlitwa ofiarowana w waszych intencjach.

2.     Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nieszpory i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

3.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na cele inwestycyjne naszego kościoła. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów.

 

W tygodniu

4.     W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia Św. Krzysztofa – patrona kierowców, poświęcenie pojazdów po wszystkich Mszach Świętych.

5.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: we wtorek – wspomnienie Bł. Czesława, kapłana, w czwartek – święto Św. Marii Magdaleny, w piątek – święto Św. Brygidy, zakonnicy, w sobotę – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy, przyszłą niedzielę – święto Św. Jakuba, apostoła oraz Św. Krzysztofa.

 

Sprawy ogólne

6.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

7.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl