Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela zwykła rok B2021-06-06

Ogłoszenia duszpasterskie

na X Niedzielę Zwykłą – 6 czerwca 2021 r.

 

Dziś

1.     Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Z tej racji nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 łączymy z procesją Eucharystyczną. Zapraszamy asystę procesyjną, dzieci pierwszo – komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty.

 

W tygodniu

2.     W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 poświęcenie ziół i wianków.

3.     W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji rodzin poświęconych Sercu Bożemu i członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas nabożeństwa czerwcowego odbędzie się procesja Eucharystyczna. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.     W przyszłą niedzielę, przypada 13 dzień miesiąca czerwca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

5.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: we wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi, królowej, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

Sprawy ogólne

6.     Dziękujemy ofiarodawcom i budowniczym ołtarzy na Boże Ciało, wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości: halabardzistom, asyście procesyjnej, osobom niosącym feretrony i sztandary, ministrantom, dzieciom pierwszo – komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chórowi „Lira”, straży i policji.

7.     Biskup kaliski Damian Bryl przydłużył czas Komunii wielkanocnej w diecezji kaliskiej do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września 2021 roku. Przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika wynikającego z trzeciego przykazania kościelnego. Zachęcamy wszystkich tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa w Komunii Świętej.

8.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”.

9.     Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl