Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej2021-05-29

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 30 maja 2021 r.

 

Dziś

1.     Dziś o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

 

W tygodniu

2.     W poniedziałek 31 maja, po wieczornej Mszy Świętej, w domu duszpasterskim spotkanie zelatorek, zelatorów i członków Żywego Różańca. 

3.     Od wtorku, rozpoczyna się miesiąc czerwiec w szczególny sposób poświęcony czci Serca Jezusowego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym, które będziemy codziennie sprawować o godz. 17.30.

4.     W najbliższy czwartek, 3 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w naszym kościele tego dnia o godz. 8.00, 9.00 i 18.00. W tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła p. w. Św. Stanisława o godz. 10.00 do naszej parafii, gdzie na zakończenie, około godz. 11.15, będzie Msza Święta. Do udziały w procesji zapraszamy wszystkich: prosimy asystę procesyjną, panów do niesienia baldachimu,  halabardzistów, chór, orkiestrę, druhów strażaków, ministrantów, dzieci pierwszo – komunijne i dziewczynki sypiące kwiaty.

5.     Nasza parafia tradycyjnie przygotowuje dwa ołtarze: na Rynku i przy ul. Prostej. Prosimy o zaangażowanie przy dekoracji ołtarzy oraz o udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji. Niech dekoracje będą zewnętrznym znakiem naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego.

6.     Msza Święta dziękczynna w intencji ofiarodawców i budowniczych ołtarzy, będzie odprawiona – 3 czerwca w czwartek na zakończenie procesji Bożego Ciała w naszym kościele.

7.     W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy asystę procesyjną, dzieci pierwszo – komunijne i dziewczynki sypiące kwiaty.

8.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu ze Mszą Świętą. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

9.     W piątek, 4 czerwca, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.

11. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

12. W tym tygodniu w Kościele przypadają: w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP, we wtorek –  wspomnienie Św. Justyna, męczennika, oraz Dzień Dziecka, w sobotę – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

  

Sprawy ogólne

13. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

14. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl