Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Św. 2021-05-22

 

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021 r.

 

Dziś

1.     Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył O. Marek Kowalski – paulin, misjonarz z Mariupola na Ukrainie. Po Mszy Świętej odpustowej w kościele będzie nabożeństwo do Ducha Świętego.

 

W tygodniu

2.     Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które jest codziennie sprawowane o godz. 17.30.

3.     Jutro w poniedziałek, po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przypada Święto – Maryi Matki Kościoła. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

4.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza Święta z udziałem dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci „rocznicowe”, zapraszamy w piątek o godz. 16.30 na spowiedź i spotkanie.

6.     W tym tygodniu w Kościele obchodzimy: w środę – wspomnienie Św. Filipa Neri, kapłana, oraz Dzień Matki, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 

Sprawy ogólne

7.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dwutygodnik  kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl