Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego2021-01-10

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 10 stycznia 2021 r.

 

W tygodniu

1.     Trwa nowenna do Św. Pawła I Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów, która przygotowuje nas do uroczystości odpustowej. Codziennie podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, modlimy się śpiewając „Pawełki”. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy i prosimy o modlitwę w intencji całego naszego Zakonu.

2.     W piątek 15 stycznia, przypada wewnętrzna uroczystość Św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Podczas Mszy Św. o godz. 7.00 Ojcowie i Bracia naszego klasztoru odnowią swoje śluby zakonne.

3.     W sobotę 16 stycznia w Zakonie Paulinów obchodzimy święto Matki Bożej Królowej Pustelników. Podczas porannej Mszy Św. Ojcowie i Bracia ponowią przymierze z Maryją – Matką i opiekunką Zakonu. 

4.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość zewnętrzna ku czci św. Pawła I Pustelnika. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ojciec Grzegorz Prus – paulin z Jasnej Góry. Natomiast na Mszy Św. o godz. 9.30 dzieci otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo.

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 modlitwa różańcowa, zmiana tajemnic, konferencja duchowa, nieszpory i Msza Św. w intencji Żywego Różańca.

6.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne i kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

 

Sprawy ogólne

7.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny” i  „Niedziela”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl