Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim2021-01-03

Ogłoszenia duszpasterskie

na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 3 stycznia 2021 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i  Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

2.     W środę 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę (o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00). Na każdej Mszy Świętej będziemy poświęcać kredę i kadzidło.

3.     6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego, już po raz ósmy na ulice Wieruszowa wyruszą Trzej Królowie. W związku z obostrzeniami sanitarnymi tegoroczny orszak będzie inny. Mędrcy wyruszą spod kościołów parafialnych w powozach, spotkają się na Rynku o godz. 13.00, po czym udadzą się kolejno do kościołów: p.w. Zesłania Ducha Świętego, p.w. Św. Stanisława biskupa i męczennika i p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W każdej świątyni pokłonią się Dzieciątku w krótkiej scence. 

4.     W piątek 8 stycznia, rozpoczniemy w naszej parafii nowennę do Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy paulińskiego Zakonu, która przygotowuje nas do uroczystości odpustowej. Codziennie podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się śpiewając „Pawełki”. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy i prosimy o modlitwę w intencjach całego naszego zakonu.  

 

Sprawy ogólne

5.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik „Niedziela”, dwutygodnik kaliski „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

6.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl