Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś
Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Św. Rodziny 2020 r. 2020-12-26

Ogłoszenia duszpasterskie

na Święto Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa

27 grudnia 2020 r.

 

W tygodniu

1.     W czwartek 31 grudnia, przypada wspomnienie Św. Sylwestra i jednocześnie zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne.

2.     W piątek będziemy przeżywać uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok). Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.(O godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00) Jest to święto nakazane i jako wierzący jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa odprawione będą w połączeniu ze Mszą Świętą.

4.     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem, a około godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta.

5.     Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

Sprawy ogólne

6.     Ze względu na stan epidemiczny w naszej parafii, w tym roku nie będzie w okresie Bożego Narodzenia wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy”.

7.     Polecamy prasę katolicką, są do nabycia tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” wydania świąteczne w cenie 10 zł., dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl